Ważny komunikat w sprawie koronawirusa SARS-COV-2

Zgodnie z założeniami przedstawionymi przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wraz z Ministrem Edukacji Narodowej oraz Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w najbliższych dwóch tygodniach zamknięte zostają placówki oświatowe, kultury i sztuki.

Od 12 marca do 25 marca nie będą odbywać się zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach. W dniach 12-13 marca w szkołach i przedszkolach świadczone będą usługi opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie są w stanie w tych dniach zapewnić im opieki. Zgodnie z tym autobusy szkolne w czwartek i piątek będą jeździć zgodnie z normalnym rozkładem jazdy. Od poniedziałku 16 marca wszystkie placówki będą całkowicie zamknięte, zawieszone zostanie kursowanie autobusów.

Równocześnie od jutra, tj. od 12 marca, na dwa tygodnie zamknięte zostają Muzeum Ziemi Wschowskiej, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie oraz Centrum Kultury i Rekreacji. Wszystkie planowane w tym okresie wydarzenia zostają odwołane.

W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia o ograniczeniu kontaktów prosimy, by w miarę możliwości ograniczyć osobiste załatwianie spraw w Urzędzie Miasta i Gminy we Wschowie oraz Ośrodku Pomocy Społecznej we Wschowie i korzystać z form internetowego lub telefonicznego kontaktu. Wykaz numerów pracowników dostępny jest tutaj, natomiast kontakt do pracowników OPS we Wschowie dostepny jest tutaj.

Na stronie www.obywatel.gov.pl dostępny jest wykaz spraw możliwych do załatwienia w formie elektronicznej.

zródło: UMiG Wschowa